Šibinka začala hárat dřívěji, než se očekávalo a její vrh se tedy přesouvá na léto 2021 :)

Následující plánovaný vrh tedy bude po Finečce. Finka je silná rychlá fena, trošku divoženka, je dcerou Pitríska s Šibinky z prvního vrhu. Otcem vrhu bude skvělý Yoda ze známé švédské chovatelské stanice Vallhunden. Jsem moc ráda, že mám možnost takového psa v chovu využít.

Pro aktuální infomace prosím sledujte facebookové stránce Reesheja kennel

 jaro 2021

O Fince

Finka je sebevědomá a dravá fena. Má ohromnou spoustu energie, která vyžaduje zkušenou ruku, a vydrží opravdu velkou fyzickou zátěž. Ráda bude cvičit za pamlsky, ještě raději ale za hračku. Skvěle stopuje a je přirozeně schopná pracovat velmi samostatně. Finka je při práci rychlá a intenzivní, má ráda výzvy -  je možná víc maliňák než borderka:) U pasení ale není o jejím bordeřím původu pochyb, zvládne práci jak u ovcí, tak i u koz. Finka nemá problém s různými cizími prostředími, lidmi ani psy. Naopak je až moc sociální a všude jako doma:) Sourozenci i polosourozenci Finky jsou povahově skvělá zvířata a mnoho z nich je aktivních ve sportu. Oba rodiče mají složené nejvyšší zkoušky ze sportovní kynologie a obedience, její otec je několikanásobný účastník mistrovství světa. Matka Finky se dokázala, jako jediná borderka, kvalifikovat na mistrovství republiky IGP3. Umístila se pak na famózním 8. místě.

Více informací na stránce Finky.

.

O Yodovi

Pro první vrh Finky jsem hledala psa staršího, který už má více dospělých štěňat se zdravotními i sportovními výsledky. Po švédských psech pokukuji již delší dobu. Švédský chovatelský systém chovu (stejně jako švýcarský - odkud je otec našeho D vrhu Boost) klade důraz především na pracovní a povahové vlastnosti psů. Yoda sám závodil na švédském mistrovství pasení. Jeho mladší bratr Chapman je velmi známý ve světě obedience (účast ve finále na loňském MS). Z matčiny strany je příbuzný na loňskou světovou obedience vítězku Vallhunden Peak, z otcovy pak třeba na psa Tunevannets Check. Z potomků přímo Yody je to například Tending Yoda, Emenems Cick it Stas a další. Zdravotní výsledky štěňat po Yodovi jsou rovněž skvělé, stejně jako u příbuzných ze strany otce, matky i polosourozenců. Yoda je velmi sociální pes, nemá problém s ostatními psy, má rád lidi i děti. Nemá reakci na střelbu.

Vallhunden Yoda

 

narozen 23. ledna 2013

trikolor

HD A, CEA normal

otec: Shep ISDS 00/300069

matka: Vallhunden Nix

Trial 3

© 2016 by The REESHEJA BORDER COLLIES.