KIRKE ŽELEČSKÝ HRÁDEK

 

Kirke

černobílá fena narozena 12.4.2015

váha: 16kg

výška: 50cm

 

Zkoušky: BH, OB-Z (311), OB1 (314)

               OB2 (287,5), OB3 (293,5), 

               účast na MS 2019

 

Zdraví: 

CEA, PRA, CAT:  negativní (2016)

Glaucom: negativní (2016)

DKK 1/1

DLK 0/0

OCD nepostižena

CEA/CH DNA normal 

TNS DNA normal

IGS DNA normal

 

chovatelka: Jana Vágnerová

 
 

O Kirke

 

Kirke byl neplánovaný přírůstek do naší smečky. Dalšího psa jsem vzhledem k mládí Šiběnky ještě nechtěla. Dopadlo to ale jinak - Eco se mi moc líbila pokaždé, když jsem ji viděla. Po krytí vrhu I Želečský Hrádek jsem měla zamluvenou fenku, ta šla ale nakonec na Slovensko, jelikož jsem sama sebe přesvědčila, že není dobrý nápad mít dva psy víceméně stejného věku. Nakonec jsem ale stejně litovala, že jsem si fenku nenechala. Moc se mi ta štěňata líbila povahově i vzhledově, paní Vágnerová hlásila obrovské nadšení ze své Iggy... A tak se na mé přání opakovalo krytí Eco a Pitríska a s paní Vágnerovou jsme Eco domlouvaly, aby tam byla fenka. Byla - pro mě, jediná :)

Rodokmen

 

Kirke je dcerou mého úžasného a nepřekonatelného Pitríska. A je celá tatínek :) Maminkou je Eco Želečský Hrádek, která má, stejně jako Pitrísek, složenou nejvyšší zkoušku dle Mezinárodního zkušebního řádu - IPO3. Spojením těchto dvou jedinců se jednalo pravděpodobně o zatím jediné vrhy borderek, kde mají oba rodiče tuto zkoušku. A také je to znát, cvičit s Kirke je velká radost! Eco je dcerou výborné feny Almy Otaslávy, která má také složenou IPO3 a ve vysokém věku 11ti let je neuvěřitelně vitální a stále podává výborné výkony na tréninzích obran. Otcem Eco je A3 Ch Faust Foxy Fox, IPO1, který je rovněž otcem Andromedy Sub Tilia paní Dany Valešové - pravděpodobně nejlepší feny české obedience scény.

Postřehy z tréninku

 

Je to jezinka :) Velmi rychle se učí, sama nabízí a vymýšlí chování aniž by k tomu byla vedená. Pro naučení chování stačí minimum opakování. Přirozený aportér, vysoká ochota vyhovět. Velmi ráda pracuje na dálku, miluje vysílačky. Výborný a chuťový stopař. Opravdu dobře se mi s ní cvičí, dobře zvládá klidové fáze, ale zároveň je hodně rychlá a ochotná a pracuje jen pro samotnou práci. 

Videa

 

Trénink obran léto 2017 video 

 
Reprezentace na Mistrovství světa Obedience 2019
2. místo Kvalifikační závod na MS OB3 2019
 
3. místo Kvalifikační závod na MS OB3 2018
1. místo Mistrovství BCCCZ OB2 2017
1. místo Mistrovství BCCCZ OB1 2016
 
1/4
 
 
border collie pedigree

© 2016 by The REESHEJA BORDER COLLIES.