top of page

Měla jsem to štěstí, že mě povzbuzovali, vzdělávali, podporovali a hlavně inspirovali úžasní lidé. Tito lidé byli ochotni sdílet informace, které je možné získat pouze na základě životních zkušeností a za to jsem navždy vděčná. Je mi ctí mít šanci zažít narození vrhů štěňat, které jsem pečlivě plánovala. Všechny lekce, které mě psi naučili ... a stále mě učí každý den ... je to, co mě naplňuje.

DSC_3439a.jpg

Svou první border kolii jsem potkala před dvanácti lety a od té doby jsem nutně jednu potřebovala. Nyní mám čtyři úžasné borderky se kterými si užíváme práci a společný čas. 

Díky rodičům, příbuzným a přátelům jsem měla to štěstí a mohla studovat a získat tak potřebné vědomosti nejen prostřednictvím zkušených chovatelů a psovodů, ale i díky vědě - a to díky odborným publikacím i praktickým zkušenostem. Nyní pracuji  čtvrtým rokem jako Výzkumný a věděcký pracovník v Ústavu klinické biochemie a diagnostiky, kde mám možnost vidět, jak málo stačí k ovlivnění metabolismu, jak důležitá je preanalýza a analýza vzorků a hlavně jak to celé v praxi funguje. Protože mou vášní byla vždy genetika, pokračovala jsem ve studiu na Katedře genetiky a šlechtění s diplomovou prací zaměřenou na výpočty kvantitativní genetiky, genetické a genomické hodnocení zvířat. Díky podpoře svých blízkých jsem tak mohla získat odborné znalosti v tomto oboru a jsem jim za to moc vděčná.

bottom of page